Czy świadomie zarządzasz własną energią ?

9 września 20170
swiadome_zarzadzanie-1024x428.jpg
Wszechświat zawiera niewiarygodną ilość energii, która tylko czeka na to, byśmy ją uformowali !
Świadome wzięcie w tym udziału zależy tylko od nas. W twoim świecie może działać tylko to, co działa w tobie ! Naszym zadaniem jest oczyścić się wewnętrznie, umysłowo i duchowo, by skończyć z działaniem negatywnej energii na naszą duszę.
Przy pomocy określonych technik jogi kundalini możemy zaktywizować nasz prawdziwy potencjał, przytłumiony i schowany głęboko. Wiele osób cierpi lękając się utraty uznania i miłości. Zawsze jest to oznaką słabości i braku energii. Przy czym nosimy w sobie miłość i moc samouzdrawiania. Możemy otrzymać tylko tyle miłości z naszego otoczenia, ile sami gotowi jesteśmy dawać.
Przez zastosowanie określonych ćwiczeń zyskamy nowe uczucie do własnego ciała , do naszej własnej siły życia. Potem  uczymy się świadomie wzmacniać i regulować tę energię. Trzeci stopień to świadome zastosowanie właśnie uzyskanej energii. Po pierwsze, powinniśmy uzdrowić nasze ciało. Po drugie, powinniśmy uporządkować nasze otoczenie.
Zaprzyjaźnijcie się z przekonaniem, że świat jest dobry ! Może istnieć wiele problemów, ale są one wyzwaniem. Przyjmijcie wyzwanie i rozwiążcie problemy. Użyjcie swojej nowej energii, by ukształtować pozytywniej swoje otoczenie. Pomóżcie innym ludziom w rozwiązaniu ich problemów. Oddajcie im trochę ze swojej mocy.
Pełny program regulacji energii:
1.  wpatruj się w punkt w celu uspokojenia się
2.  głęboko i spokojnie oddychaj w celu uzyskania wewnętrznej harmonii i rozpoczęcia regeneracji
3.  1-3 minuty oddychaj oddechem ognia
4.  weź głęboki wdech, skoncentruj się na punkcie między brwiami ( trzecie oko ) i równocześnie napnij mulabhand.
5.  wstrzymaj oddech możliwie, jak najdłużej w stanie pełnej koncentracji
6.  zbierz w myślach energię i prześlij ją do odpowiedniego miejsca w ciele
7.  w razie potrzeby przeprowadź wzmocnienie energii.
Wzmocnienie energii odbywa się w następujący sposób: po tym, gdy w stanie pełnej koncentracji i napięcia zatrzymaliście powietrze, energia zebrała się w głowie. Po wszystkim wypuście całe powietrze i nie nabierajcie nowego. Zaciśnij zęby. Zaciśnij usta. Zaciśnij pięści. Utrzymuj napięcie i nie oddychaj do momentu, kiedy naprawdę nie dasz rady dalej. Prowadzi to do intensywnego oczyszczania pęcherzyków płucnych i optymalnego rozdzielenia energii w całym ciele. Optymalizuje się wewnętrzna równowaga.
Opracowano na podstawie- D.Harald Alke- Stopnie pranajamy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *