PODRÓŻ DO SERCA, DROGA DO MIŁOŚCI

2 września 20170
podroz_do_serca-1024x388.jpg
,,Na początek powiedzmy sobie, że tego, czym jest romantyczne zadurzenie, nie można ograniczać tylko do stanów emocjonalnych. Musimy je przedefiniować jako poddanie się tajemnicy własnego ducha  “ sat-cit-ananda “ , gdyż pod powierzchnią wzburzonych emocji tym właśnie jest romantyczne uczucie. Jest to stan, w którym podstawową rolę odgrywa twój związek nie z ukochaną osobą, ale z własną Jaźnią. Romantyczność zaczyna się więc w momencie, gdy umiesz ukazać komuś swoją duszę.
Sekret atrakcyjności jest nadzwyczaj prosty, o czym mogą zaświadczyć zapisy przeszłych doświadczeń ludzkości. Streszcza się ona aforyzmem łacińskiego poety Owidiusza: „Pragniesz miłości, zasługuj na miłość”. Zasługiwać na miłość, być godnym pokochania to być naturalnym, czuć się swobodnie z samym sobą, promieniować prostym, naturalnym człowieczeństwem, które każdego czyni prawdziwie pociągającym.

Bywa jednak tak, że rozwiązania najprostsze są najtrudniejsze. Ludzie wpadają w pułapkę niespokojnego poszukiwania miłości właśnie dlatego, że nie czują się godni miłości. Nie jest spełniony ten warunek, który stanowi podstawę romantycznego związku. Przykro o tym mówić, ale wielu z nas nigdy nie czuło, że łatwo jest nas pokochać, nawet w dzieciństwie, kiedy najmniej mechanizmów obronnych oddzielało nas od miłości, a więc mogliśmy podchodzić do niej najbardziej spontanicznie i niewinnie.

Bycie godnym pokochania nie jest cechą powierzchowną, jest to cecha ducha. Anandy nie można zniszczyć, najwyżej może być ukryta. W końcu, kiedy zobaczysz, że jesteś istotą duchową, przestanie się liczyć, jakiemu uwarunkowaniu podlegałeś w przeszłości.

Pamiętaj, że w największej głębi swej istoty każdy z nas zasługuje na miłość, ponieważ duch jest miłością. Poza tym wszystkim, co ktoś może ci kazać myśleć albo czuć w stosunku do samego siebie, znajduje się twój nieuwarunkowany duch, jaśniejący miłością, której nic nie może pozbawić blasku.

Skoro prawdziwym sekretem atrakcyjności jest łatwość wzbudzania w kimś miłości, to nie mają sensu pełne niepokoju poszukiwania, ponieważ twoja własna istota, której nie sposób zgubić, nie jest czymś, co trzeba by odnaleźć. Wszystkie daremne usiłowania,by stać się atrakcyjnym w oczach innych, całe to ciągłe oczekiwanie na czyjąś reakcję, desperackie porównywanie się z wyobrażeniem ideału dobiega końca.

JEDYNYM KONIECZNYM WARUNKIEM JEST ZMIANA PERCEPCJI, albowiem ci, którzy nie potrafią znaleźć miłości, postrzegają siebie jako kogoś, kogo nie można pokochać. Taki obraz jest nieprawdziwy, ale nabiera pozorów prawdziwości, kiedy takie osoby łączą ów sposób postrzegania z potężnym systemem przekonań. Tym, z czego rodzi się miłość, jest twoja zdolność widzenia siebie jako osoby zasługującej na miłość.”

Na podstawie  Deepak Chopra – ,,Droga do miłości”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *